نمونه موردی مجتمع تجاری

دانلود پاورپوینت تحلیل نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان

نمونه موردی مجتمع تجاری خارجی

نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان

کد: K80

ژان نوول (Jean Nouvel)، معمار مشهور فرانسوی، در سال 1945 در جنوب غربی فرانسه متولد شد و در سال 1976 دفتر معماری خود را تاسیس نمود. وی تاکنون جوایز زیادی را از آن خود کرده که از مهم ترین آنها می توان به جوایز پریتزکر در سال 2008 و بنیاد آقاخان در سال 2005 اشاره نمود.

از طرفی ویژگی های مشخصی، معماری و شهرسازی شهر برلین را از دیگر شهرهای اروپا متمایز می سازد. ساختار مشبک مسیرهای ارتباطی، ساختمان های بلند و هم ارتفاع که هر یک بلوکی شهری را ایجاد نموده اند و همچنین حیاط های مرکزی از جمله این شاخصه ها می باشند. ژان نوول در مصاحبه ای ضمن انتقاد از طرح پیشنهادی میس ون درروهه و اریک مندلسون، مبنی بر ساخت تمام بناهای برلین در قالب روشی مشابه، استفاده از آجر، سطوح غیر شفاف و پنجره های کوچک در نما، طرح خود را با سازه ای پوشانده شده از شیشه همچون نویدی از ترک سنت های گذشته ارائه می نماید. در این مجتمع تجاری پویایی و شفافیت به واسطه نمای شیشه ای و منحنی شکل بنا در حجم بیرونی و پنج آتریوم مخروطی شکل تهی و شناور در فضای داخلی، نمایان می شود. مخروط هایی عظیم که گرداگرد آتریوم مرکزی جانمایی شده اند، در لایه های مختلف بنا نفوذ کرده و نور را به هرکنجی از بنا می رسانند.

نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان

توانایی بارز ژان نوول در خلق فضاهایی شفاف و سیال می باشد. همچنین نوآوری وی در به کار بردن تکنیک های ساخت و استفاده از مصالح متنوع است. بنا به نظر بسیاری از صاحب نظران، سبک شخصی نوول، وی را از دیگر معماران متمایز می سازد. مجتمع تجاری لافایت (Galeries Lafayette) از مهم ترین آثار وی در دهه نود میلادی است که ساخت آن پنج سال به طول انجامید و پس از افتتاح شهرت بسیاری را برای وی به ارمغان آورد. این بنا در یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر برلین کشور آلمان قرار دارد که در بمباران جنگ جهانی به شدت آسیب دید و پس از جنگ بسیاری از بناهای با اهمیت در آن بازسازی و یا احداث شداند. مجتمع لافایت که در تقاطع دو شریان اصلی قرار گرفته به دلیل تفاوت آشکار آن با سایر بناهای موجود در بافت منطقه، به مثابه نشانه ای شهری، شناخته شده و از آنجا که تنها یک بلوک شهری با سایت دیوار برلین فاصله دارد سالانه پذیرای گردشگران بسیاری می باشد.

نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان

————————————————————————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: دانلود پاورپوینت تحلیل نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان
  • فرمت فایل: پاورپوینت
  • تعداد صفحات: 40
  • حجم فایل:  4 مگابایت  
قیمت قبلی: 120000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

دانلود پاورپوینت تحلیل نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان، دانلود پاورپوینت تحلیل نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان، دانلود پاورپوینت تحلیل نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان، دانلود پاورپوینت تحلیل نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان

نمونه موردی مرکز تجاری لافایت آلمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *