نمونه موردی فرهنگسرانمونه موردی فرهنگسرای خارجی

دانلود پاورپوینت نمونه موردی مرکز فرهنگی هنری آمریکا اثر لوکوربوزیه

دانلود پاورپوینت نمونه موردی مرکز فرهنگی هنری آمریکا اثر لوکوربوزیه

کد:K 8

زمانی که پیشنهاد طراحی مرکز فرهنگی هاروارد به لکوربوزیه مطرح شد ، وی علیرغم مخالفت ها و بحث های موجود در خصوص ساخت یک بنای مدرن در قلب بافتی سنتی ، معتقد بود ساختمانی که در خدمت هنرهای بصری خلق می شود ، باید تجربه ای از آزادی و خلاقیت بدون حد و مرز را ارائه نماید و طراحی بنایی با خصوصیات سنتی مطابق با بافت شهری موجود با این تجربه مغایرت خواهد داشت .در ادامه با ما در سایت معمار سیلور همراه باشید تا پاورپوینت نمونه موردی مرکز فرهنگی هنری آمریکا اثر لوکوربوزیه تقدیم حضور شما عزیزان گردد.

دانلود پاورپوینت نمونه موردی مرکز فرهنگی هنری آمریکا اثر لوکوربوزیه

لذا لوکوربوزیه طرح خود را تحت عنوان  همبستگی هنرها مطرح نمود که به عقیده او معماری را با هنرهای بصری همچون نقاشی و مجسمه سازی به شیوه ای خلاقانه پیوند می دهد .

پنج سطح مختلف بنا بصورت آزاد و انعطاف پذیر طراحی شده و فضای لازم را برای خلق آثار هنری فراهم می کنند . شیبراهه میانی بنا با عبور از قلب ساختمان ، بازدیدکنندگان را به تجربه بنا و فرآیندهایی که درون فضاهای آن شکل می گیرند فراخوانده و بدین ترتیب سعی بر نمایش روند خلق آثار هنری به عموم بازدیدکنندگان را دارد . گالری سِرت در طبقه فوقانی ، آثار هنرمندان معاصر را به نمایش گذاشته و فضای نمایش اصلی در همکف بنابر برنامه ریزی های مختلف دانشکده مکانی برای نمایش آثار گوناگون می باشد .همچنین مرکز کارپنتر محل آرشیو فیلم هاروارد است که گنجینه ای از ارزشمندترین و کمیاب ترین فیلم ها را در خود جای می دهد .

پس از جنگ جهانی دوم ، اصولی که مبانی معماری لکوربوزیه را تعریف می کردند ، پیلوت ها و ستون ها ، دیوارهای شیشه ای یا پنجره های کشیده ، آفتاب شکن ها ، تراس های روی بام و استفاده عملکردی از بام (نمای پنجم ) و نیز طراحی آزاد پلان و نما بوده اند . در مرکز هنرهای بصری کارپنتر نیز مانند سایر آثار کوربو این اصول کم و بیش مشاهده می شوند .

در این بنا که در واقع تنها اثر معماری لکوربوزیه در امریکای شمالی است ، برخی عناصر معماری برگرفته از سایر آثار وی به چشم می خورند .

شبکه سازه ای مرکز فرهنگی آمریکا در محیط اطراف نیز نفوذ می کند ؛ در واقع با قرارگیری بخش هایی از ساختمان بر روی پیلوت و انبوه ستون ها در سطح همکف ، علاوه بر کشاندن محیط طبیعی به زیر ساختمان و درگیر نمودن آن با معماری ، با ترکیب مجموعه ستون ها با صفحات محصورکننده در برخی جبهه ها ، بازی ملایمی از نور و حرکات درهم پیچیده عابرین و بازدیدکنندگان ایجاد می کند .این ستون ها در برخی قسمت ها نظیر محدوده ورودی گالری  اصلی و آرشیو فیلم با درختان موجود در سایت تلفیق شده اند .کوربو بدین ترتیب میان ساختمان و محیط اطرافش تعامل ایجاد کرده است .

————————————————————————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت نمونه موردی مرکز فرهنگی هنری آمریکا اثر لوکوربوزیه،به همراه پلان ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:44
  • حجم فایل:5 مگابایت  
قیمت قبلی: 120000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

دانلود پاورپوینت نمونه موردی مرکز فرهنگی هنری آمریکا اثر لوکوربوزیه،دانلود پاورپوینت نمونه موردی مرکز فرهنگی هنری آمریکا اثر لوکوربوزیه،دانلود پاورپوینت نمونه موردی مرکز فرهنگی هنری آمریکا اثر لوکوربوزیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *